Medicínsky pokrok napomáha „produkovať“ chronicky chorých pacientov, mnohí vďaka účinnej liečbe môžu prežívať aj so závažnými ochoreniami dlhý čas…..existuje však omnoho lacnejši a efektívnejši liek.
7 efektívnych metód silového cvičenia
V tomto článku Vám predstavím 7 metód silového cvičenia pre efektívnejšie a kvalitnejšie cvičenie, ktoré prinesie výsledky.
Vo všeobecnosti platí dôležitá zásada:
tréningový plán je efektívny vtedy, ak je jeho napĺňanie konzistentné. Nemôžeš čakať výsledky návštevou fitka raz do týždňa.
Pozor si ale dávaj aj pri nadmernom cvičení. Ak si nováčik, možno sa ti podarí cvičiť prvé dva-tri mesiace 4-krát do týždňa. Časom však môže dôjsť k pretrénovaniu, keďže tvoje telo nie je schopné znášať toľké zaťažovanie.
Ako posilniť imunitný systém
Tento článok nie je návod – je inšpiráciou pre tých, ktorí sa rozhodli vziať svoje zdravie do vlastných rúk a prekročiť za tú pomyselnú hranicu komfortu.
Kedy inokedy, ak nie v tejto dobe je najviac potrebné hovoriť o silnej imunite?
Žijeme v dobe plnej stresu a neistoty. Ľudia sa hádajú, menej stretávajú (aj keď nie ich vlastným pričinením). K tomu všetkému málo pohybu a zlá životospráva.
Čo si musíš ujasniť skôr než vstúpiš do fitka?
V tomto článku, ktorý Ti nezaberie viac ako 5 minút tvojho času sa dozvieš jednu dôležitú zásadu, ktorú si musíš ujasniť, aby si neskončil skôr, než vstúpiš prvýkrát do fitka.
Aj Ty si začiatkom nového roka spisuješ novoročné predsavzatia? Patrí medzi ne podobný výrok ako:
‚,Tento rok schudnem 15 kíl a budem cvičiť aspoň 3-krát v týždni.‘‘,
ktorý si kladie mnoho novoročných neúspešných návštevníkov fitness centra?
Vystúp z komfortnej zóny
Nedávno sme na profile Astoria tréneri mali fotku Niky, ktorej sa podarilo parádne zmeniť svoju postavu. Ak by som mala v krátkosti opísať, ako to dokázala, charakterizovala by som to takto:
Nika prešla dlhú a náročnú cestu plnú ťažkých životných situácií, zmien a rozhodnutí, ktorej podstatou bolo vykročenie zo zóny komfortu.
Na začiatok si odpovedzte na tieto otázky:
- Žijem svoj život v súlade s tým, čo by som chcel/a raz dosiahnuť?
- Som spokojný/á so svojím konaním a obrazom?
- Priučil/a som sa v poslednom období niečomu novému?
- Prijal/a som v poslednej dobe nejakú výzvu, ktorú som s nadšením vykonal/a?
Smartfit hodinky, prečo sa na ne radšej nespoliehať ?
Určite to poznáte. Zapnete si hodinky, idete si zabehať, či silovo zacvičiť.
Po ukončení hodinovej aktivity vám zariadenie ukáže, že ste spálili úžasných !600! kCal.
S veľkou satisfakciou za dobre odvedenú prácu si za odmenu doprajete sladké navyše. A po mesiaci aktivít zistíte, že ste sa s váhou nikam neposunuli. V čom je teda problém?
Smart hodinky vám počas aktivity merajú pulz, kroky, čas strávený pohybom, odbehané kilometre, tempo (behu, bicyklovania) a pod. Na základe týchto údajov potom vypočítajú, koľko kalórií ste spálili.
6 efektívnych cvičení pre rozvoj chrbtového svalstva
V minulom článku sme si popísali cvičenia na ramená, ktoré pomáhajú budovať pekný estetický tzv. V-tvar tela (široké ramená, úzky pás).
Okrem už spomínaných ramien dotvárajú V-tvar aj svaly chrbta. Silný chrbát však nie je len vecou výzoru, ale aj zdravia. Aj preto by mal tréning chrbta predstavovať pevnú súčasť Vašich tréningov.
Chrbtové svalstvo sa podieľa na vzpriamenom držaní tela, je oporou pre trup. Aktivuje sa pri vykonávaní mnohých pohybov nie len trupu, ale aj hlavy, horných a dolných končatín.
Ako často cvičiť vo fitku?
Otázka, ktorú si kladie každý, kto fitness centrum navštevuje s cieľom niečo dosiahnuť.
Odpoveď však nie je tak jednoznačná, ako sa na prvý pohľad môže zdať.
Na to, aby sme si vedeli odpovedať, je potrebné zamyslieť sa nad týmito otázkami:
- Aký je tvoj cieľ, čo chceš dosiahnuť?
- Aká je tvoja týždenná rutina?
Ako si vybudovať silné a guľaté ramená
Pekne vypracované guľaté ramená sú popri širokom chrbte zrejme druhou partiou tela, ktorá nám udrie do očí pri pohľade na silákov vo fitku.
3D pôsobiaci vzhľad krásne dolaďuje tzv. V-tvar, veľké a objemné ramená opticky zužujú pás (čo hrá do karát všetkým s prirodzene širšími bokmi) a celkovo dotvárajú estetický vzhľad postavy.
Každý, kto už má skúsenosti s cvičením tejto svalovej partie zrejme dá za pravdu, že vybudovať ich pekný tvar nie je tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Na čo sa teda zamerať v tréningu ramien, ak túžime po silných a zdravých ramenách?
5 benefitov, pre ktoré sa oplatí vykonávať funkčný tréning
Jedna z najviac rozšírených odpovedí na otázku prečo ľudia navštevujú fitness centrum je, že vďaka cvičeniu chcú skvalitniť svoj život, zbaviť sa bolestí a byť fyzicky zdatní.
To Vám zabezpečí kvalitný funkčný tréning. Čo to vôbec ten funkčný tréning je a aké benefity prináša, to sa dozviete v tomto článku.
Možno si to ani neuvedomujeme, ale podstatou pre vykonávanie aj tých najzákladnejších lokomočných pohybov, ako je chôdza, beh, skoky, lezenie, hádzanie alebo chytanie, je súhra a súčasné zapojenie viacerých svalov a kĺbov.
5 dôvodov, prečo v tréningu stagnujeme
Možno to mnohí poznáte. Cvičíte už viac ako rok, v prvých mesiacoch ste zaznamenali krásne výsledky v náraste svalovej hmoty, zvýšení sily alebo zhodení niekoľkých kíl.
A zrazu to prišlo – stagnácia. Nie je nič viac demotivujúce, ako uvedomenie si faktu, že už dlhšiu dobu nie sme schopní posunúť svoju záťaž čo i len o kilogram vyššie, alebo zhodiť aspoň ďalšie kilo.
Prečo vôbec nastane stagnácia a my sa nikam neposúvame?
6 tipov, ako si udržať figúru aj v lete
Dni sú už pomerne dlhé a s tým sa nám spája jedno – konečne je tu leto!
Dovolenka, grilovačky s priateľmi a rodinou, párty, výlety či turistika sú jednými z mnohých letných aktivít, ku ktorým bezodkladne patria aj prehrešky v stravovaní.
Kto by si totiž odoprel chladené čapované pivo alebo grilované klobásky? Bez toho leto nie je letom:).
Zrazu však máme pred očami obdobie niekoľkých mesiacov dozadu, keď sme odhodlane a poctivo makali vo fitku v snahe dosiahnuť svoju vysnívanú figúru. Nebojte sa, nič nie je stratené!
V tomto článku nájdete 6 tipov ako si užiť leto naplno a bez zbytočných obáv o svoju postavu.
Multifunkčná fitness pomôcka – Expander
Gumový pás, expander či thera-band je šikovná pomôcka, ktorá je samozrejmosťou nie len v kvalitných fitness centrách.
Vďaka jeho praktickosti ho mnohí z nás majú aj doma.
Je totiž cenovo dostupný, má minimálne rozmery a dokážeme s ním precvičiť celé telo. O tom, na čo sa dá použiť a čo všetko s ním možno vykonávať, si povieme v tomto článku.
Vo všeobecnosti sa jedná o fitness pomôcky vyrobené z latexu, gumy, alebo kovových/gumených pružín. Majú rôzny tvar, veľkosť, hrúbku a farebné vyhotovenie.
Pomocník pri rozcvičke – penový valec
Rozcvičenie sa pred športovým výkonom je základom každého tréningu a vôbec nezáleží na športe, ktorému sa venujete.
Dnes sa pozrieme na možnosti využitia penového valca a takisto Vám predstavím rôzne cvičenia s využitím tejto pomôcky, vďaka ktorej môže byť Váš tréning o niečo efektívnejší.
Nie je žiadnym ojedinelým úkazom vidieť fitness nadšencov, ktorí si to po príchode do fitka namieria ihneď k strojom. Je až zázrakom, že sa takýmto ľuďom (kašliacim na rozcvičku) nestávajú rôzne zranenia.
7 zásad, ako otužovať v jazere bezpečne
Ak ste si už prešli otužovaním v studenej sprche a cítite sa pripravení na to pravé otužovanie v chladnej vode, pozrite si 7 dôležitých zásad, ktoré sme si postupne vyskúšali aj na sebe.
V začiatkoch sme sa samozrejme nevyhli prekážkam, miliónom dôvodov prečo neísť, či chorobe , ale našli sme spôsob, vďaka ktorému sme druhým rokom naklonení tomuto rituálu.
Zásada č. 1
Nastavte si hlavu. Otužovanie má byť niečo, na čo sa cítite, z čoho máte radosť aj napriek tomu, že idete vykonať niečo úplne mimo Vašej komfortnej zóny.
Ísť do vody s pocitom, že Vám bude zima už len pri vyzliekaní Vám určite na dobrom pocite nepridá a podvedome Vás vystavuje možnému riziku ochorenia.
Ako začať so silovým tréningom?
Univerzálny cvičebný plán neexistuje tak, ako na svete nie sú 2 totálne rovnakí jedinci.
Aj napriek tomu však existuje niekoľko osvedčených tréningových princípov, ktoré ti pomôžu postaviť tvoj tréning na vyššiu úroveň.
Čím bude tvoj tréning špecifickejší a cieľ ľahšie dosiahnuteľný.
Silový tréning spevňuje celé telo, čo pôsobí prevenčne voči zraneniam, zvyšuje silu, redukuje množstvo podkožného tuku, odstraňuje svalové dysbalancie, či zlepšuje držanie tela.
Ako začať s cvičením vo fitness centre
3 užitočné tipy, ktoré ti pomôžu úspešne zvládnuť prvý deň
Po tom, čo si úspešne zvládol prvý krok a odhodlal si sa ísť do fitka, ti v hlave pravdepodobne prebehlo niekoľko myšlienok, ako s cvičením vo fitku vôbec začať.
V tomto článku nájdeš 3 tipy, ktoré ti pomôžu pripraviť sa na cvičenie v posilke tak, aby si sa v nej cítil čo najpríjemnejšie (predovšetkým sám pre seba) a nepôsobil ako totálne „pako“.
Tip #1: Čo si so sebou vziať
Vyber si vhodnú pohybovú aktivitu vo fitness centre
Je nesmierne dôležité, aby si sa ako nováčik vo fitness centre zaujímal/a o to, čo cvičiť a ako cvičiť.
Na to, aby si svoj sen (aj ten fitness) dosiahol, Ti len čakanie a dúfanie v to, že to príde samo, nestačí.
Cvičenie je potrebné brať vážne a venovať sa mu tak, aby Ti prinieslo očakávané výsledky, napĺňalo Ťa aj po duševnej stránke a predovšetkým nezlikvidovalo po pár mesiacoch.
V tomto článku vysvetlím podstatu jednotlivých typov cvičení a ozrejmiť ich výhody.
Majte svoje telo pod kontrolou
Jedna vec je cvičiť, druhá vec je vedieť prečo cvičíme a po tretie je dobré vedieť v každom ohľade kam celá ta snaha smeruje….
My Vám s tým pomôžeme…
V priestoroch fitness centra ASTORIA FIT&GYM nájdete pri masážnych kreslách novú diagnostickú váhu, ktorá Vám zmeria všetky potrebné hodnoty.
V kombinácii s jednoduchou mobilnou aplikáciou máte po ruke skvelý nástroj na kontrolu efektívnosti svojho tréningu…
Stačí ak si nainštalujete do svojho mobilu aplikáciu Vital Body spárujete svoj telefón s váhou a môžete ísť na to…
Chcem začať chodiť do fitka, ako na to?
Ako sa zorientovať v posilke a cvičiť, keď ste doteraz nič nerobili?
Chystáte sa prvýkrát do posilňovne a máte strach z toho, čo vás tam čaká? Neviete, čo si vziať na seba?
Neviete, na čo sú v posilňovni všetky tie stroje a ako správne na nich cvičiť, ale nechcete si platiť trénera?
Zistite aký je rozdiel medzi fínskou a infra saunou
Je rozdiel medzi klasickou saunou „fínskeho typu“ a medzi infra-saunou?
Infra sauna – Infračervené sálanie preniká do ľudských tkanív do hĺbky približne 5 cm a tým vzniká zahrievací efekt, pri ktorom sa teplo dostáva hlboko do svalovej hmoty tkaniva a do vnútorných orgánov.
Toto sálanie je nastavené tak, aby ho naše telo mohlo absorbovať až 93%.
V bežnej saune je zdrojom energie ohrievaný takmer všetok vzduch a až vďaka vedeniu tepla v kvapalnom a plynnom prostredí dochádza ku kontaktu medzi pokožkou a ohriatým vzduchom – teda druhotne.
7 dňová očista tela
Vyskúšajte 7-dňovú očistu tela pomocou zeleninových štiav….
Poznáme zázračné ingrediencie tohto elixíru.
Jarné očisty tela patria k dôležitým súčastiam zdravého životného štýlu či zdravého stravovania. Nielenže dokážu odplaviť usadené látky vo vašom tele, ale zároveň vám dodajú novú energiu a krásu.
Táto zeleninová kúra patrí k naším najobľúbenejším, práve vďaka jej chutným ingredienciám a nenáročnej príprave.
Vyskúšajte 7 dňovú očistu tela, počas ktorej budete piť zeleninovú šťavu podľa nášho receptu.
Spoznajte zónu voľných váh v ASTORIA FIT&GYM
Musí ju mať každé dobré fitness centrum, bez voľných váh –jednoručiek si vlastne ani nikto z nás nevie predstaviť ani to najjednoduchšie cvičenie.
Vďaka týmto jednoduchým pomocníkom sa môžete naplno venovať s trochou kreativity posilňovaniu, prípadne môžete začať so silovým tréningom aj keď ste úplný začiatočník.
Vymenovať konkrétne cviky s jednoručkami sa asi len tak ľahko nedá, však to poznáte každý má svoj recept. Ale predsa si len vymenujme aspoň zopár cvičení:
Nohy – drepy s jednoručkami, výpady s jednoručkami, výpony s jednoručkami
Chrbát – rôzne variácie príťahov jednoručiek v predklone, mŕtve ťahy s jednoručkami
Hrudník – tlaky s jednoručkami, rozpažovanie s jednoručkami
Tréning – Regenerácia –Výkon
Dnes si povieme niečo o regenerácii a jej význame v tréningu. Celý proces regenerácie je mimoriadne rozsiahlou a hlavne neoddeliteľnou súčasťou športového tréningu.
Regenerácia je v súčasnej dobe plnohodnotnou zložkou tréningu a nesústreďujeme sa na ňu len krátko po výkone, ale musí sa vhodne prelínať s celým komplexom športového tréningu.
Kvalitne a hlavne časovo vhodne zaradená regenerácia dokáže skrátiť zotavenie po tréningu a umožní tak navýšiť objemovú fázu tréningu – zjednodušene povedané dobrá regenerácia = možnosť viac a lepšie trénovať.
Saunovanie
Viete kto vynašiel saunu ?
Saunu „vynašli“ pre nás severské národy, keďže na ďalekom severe sa ľudia potrebovali ohriať pred krutými mrazmi.
Neskôr sa prišlo na to, že saunovanie má pre náš organizmus blahodarné účinky, a tak sa začala expanzia sauny do Európy.
Tradícia saunovania sa tak dostala aj k nám a usídlila sa aj v našich končinách.
Kvalitný silový tréning – kvalitná lyžovačka
Ak nechcete, aby Vaša lyžovačka skončila fiaskom, pripravte sa na ňu včas.
Začnite sa pripravovať na lyžovačku už pár týždňov pre začiatkom lyžiarskej dovolenky a to pravidelným a kvalitným cvičením.
Zamerajte sa na silu v driekových svaloch a svaloch dolných končatín, aby ste sa na lyžiach, alebo na snowboarde dokázali pohodlne udržať v základnej lyžiarskej pozícii v podrepe.
Nevymýšľajte žiadne nové cviky, najlepšie sú klasické staré dobré drepy a kľuky…
3 kľúčové vlastnosti BANÁNOV…
3 kľúčové vlastnosti BANÁNOV, alebo prečo MIMONI milujú BANANA….
Ak by si športovci mohli zobrať do svojho denného stravovania iba jednu potravinu, tak banány by boli vážnym kandidátom. Sú ľahko prenosné, zdravé, lacné, všestranné a chutné.
Tu sú tri dôvody, ako vám banány pomôžu zvýšiť vašu šancu na skvelý tréning:
Pred tréningom:
Banány majú jednu z najvyšších hodnôt sacharidov medzi ovocím(od 25 do 50 gramov), ale tiež uvoľňujú svoju energiu v troch oddelených dávkach.
Banány obsahujú tri rôzne druhy cukrov: glukózu a fruktózu ( jednoduché sacharidy), ako aj sacharózu (komplexný sacharid). Po zjedení banánov získate rýchle a silné navýšenie energie, po ktorom nasleduje trvalé uvoľňovanie komplexných sacharidov do krvy.
SMART TIP na tréning: 1 stredne veľký banán, 30 minút pred tréningom.
Káva a jej testovanie
Káva od dávna patrí medzi obľúbené nápoje a neraz si ju doprajeme aj niekoľkokrát
denne. Dokáže nás povzbudiť a hlavne prebrať.
Otázka: Káva pred cvičením, či inou fyzickou aktivitou? Áno alebo nie?!
Podľa jednej španielskej štúdie, ktorá bola uverejnená v Journal of Sport Nutrition and Exercise Metabolism, športovci, ktorí pred výkonom prijali kofeín vo forme kávy, spálili približne o 15 percent viac kalórií ako tí, ktorí dostali testovacie placebo.
Aj vedci z University of Illinois zistili, že dve šálky kávy približne 30 minút pred intenzívnym a ťažkým cvičením dokáže zmierniť bolesť vo svaloch. Vďaka kofeínu v káve tak zvládnete ešte viac a vydržíte cvičiť dlhšie alebo s väčším nasadením.
Beháte? Nečakajte, až vás kĺby začnú bolieť. Máme pre vás 5 TOP TIPOV
„Nebehaj, zničíš si kĺby,“ to je asi najčastejšia námietka, ktorú môžete počuť, keď sa
rozhodnete začať behať. Čiastočne je to pravda, čiastočne nie.
Je to ako s každým iným športom – keď sa do niečoho vrhnete bez rozmyslu, koledujete si o problém. Ak si kúpite nevhodné topánky za pár eur, potom si s nimi vyrazíte na asfalt a hneď si doprajete hodinový výbeh, tak sa skutočne môžete rovno objednať k ortopédovi.
Behanie však pre kĺby nemusí byť také traumatizujúce, ako sa všeobecne usudzuje. Stačí, ak dodržíte niekoľko zásad a hlavne – začnete sa starať o svoje kĺby pravidelne, ešte než dôjde k vážnejšiemu poškodeniu chrupaviek.
Beh v posledných rokoch zažíva doslova boom, ba čo viac, je absolútne „IN“. A je to skvelé, pretože zabehnúť si zopár kolečiek môže byť často krát to najlepšie, čo pre seba môžete po náročnom dni urobiť.
Spomalenie metabolizmu
Aj vy ste si na sebe všimli, že to čo platilo keď ste mali 21 rokov neplatí dnes keď už máte po 30-ke?!
Čo sa vlastne deje, prečo už nemôžeme jesť to čo chceme ak chceme zostať bez následkov, keď si užívame „Kristove roky“ ?
Ako prvé si môžeme povedať, že ženy ako aj muži po 30-ke produkujú oveľa menej hormónov. U žien je to napr. estrogén hormón, ktorý je zodpovedný za menštruačný cyklus, menia sa nálady a tie vplývajú na Vašu potrebu hýbať sa, a tak sa nepriamo podieľa nízka hladina hormónu na zvýšení telesnej hmotnosti.
Abeceda bežeckého tréningu
Abeceda bežeckého tréningu – technika behu
Fenomén s názvom beh prežíva opäť po rokoch návrat do bežného života.
Beh má jednu neoceniteľnú výhodu nepotrebujete k nemu takmer nič, alebo inak povedané vystačíte si len a len s vhodnou obuvou, prírodou a hlavne s chuťou začať a niečo zmeniť.
Aj keď beh predstavuje v porovnaní s lyžovaním, plávaním, korčuľovaním relatívne jednoduchú pohybovú aktivitu, neznamená to, že by sme sa jeho technike nemali venovať.
6 tipov Ako nepribrať cez VIANOCE
Vianoce sú sviatky, kedy je asi najviac skúšaná naša
pevná vôľa zoči-voči dobrotám, sladkostiam, ktoré sa dostanú na náš stôl niekedy len v tento sviatočný čas.
A tak sa prejedanie a ochutnávanie podpíše na našej hmotnosti a postave.
Existuje však niekoľko veľmi jednoduchých trikov ako si poradiť s inváziou sladkostí a dobrôt…
Brušné svaly
Trápite sa už celé týždne s tukom v oblasti brušných svalov, no výsledky nie a nie prísť ?
Málokto si uvedomuje že „Brušákovanie“ do vyčerpania je zbytočným plytvaním energie pokiaľ sa chcete zbaviť tuku.
Len pre zaujímavosť tuk v oblasti brucha patrí k najnebezpečnejším vôbec, zvyšuje riziko civilizačných ochorení.
Ako zistíme či nám hrozí napr. infarkt? Postavte sa pred zrkadlo. Ak má Vaše telo tvar jablka, máte problém . Hovorí radšej vyzerať ako hruška než ako jablko.
Spaľovanie tukov – ako na to
Ako sa zbaviť nadbytočného tuku?!
Určite si každý z Vás položil v živote otázku – AKO SA ZBAVIŤ NADBYTOČNÉHO TUKU?!
Pochopenie, ako fungujú energetické systémy, je kľúčom k dosiahnutiu cieľa.
Preto, pokiaľ sa pustíte do chudnutia cvičením, musíte vedieť na začiatku, ako funguje Vaše telo, odkiaľ, kedy a ako získava telo ENERGIU na pohyb, cvičenie. Veď ani dom sa nestavia od strechy 🙂
Existuje zdravé cvičenie?
Položili ste si už niekedy otázku, čo je to zdravie?
Existuje viacero definícií, napr. zdravie je telesné, duševné a sociálne blaho. Zdravie je stav kompletnej fyzickej, duševnej a sociálnej pohody a nielen, ako stav neprítomnosti choroby a slabosti.
Ktoré cvičenie je zdravé? Existuje vôbec zdravé cvičenie? Ako sa môžem dopracovať k lepšiemu zdraviu práve cvičením ?
Podľa všetkého, čo bolo doteraz povedané, zdravie nie je trvalý a nemenný stav. O zdravie sa teda musíme starať naplno počas celého života.
Ako často cvičiť a čo cvičiť
Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá športový tréning je exaktnou
vedou, ktorá má svoje zákonitosti, svoje pravidlá, svoje postupy.
Tak ako platí v prírode zákon rovnováhy tak aj tréning musí mať svoju rovnováhu aby cvičenie NEBOLELO.
Medzi nami zľudovelo porekadlo „Športom k trvalej invalidite“. ÁNO určite to platí, ak cvičenie nemá hlavu ani pätu, aj tu platí VŠETKÉHO VEĽA ŠKODÍ.
No zamysleli ste sa nad tým, že aj sedením sa dá dopracovať k invalidite, aj jedením sa dá prepracovať k invalidite ak budeme obezitu nazývať invaliditou. Čítajte pozorne až do konca.
Prečo cvičiť
Ste vyčerpaný ? Ste podráždený ? Máte bolesti ? Nemáte energiu ? Necítite sa vo svojej koži ? Máte pocit, že Vaše telo nie je Vaše telo ?
Pokiaľ čítate ďalej znamená, že chcete so sebou niečo urobiť a úprimne Vám k tomu Gratulujeme. Urobili ste prvý dôležitý krok. Byť FIT je cesta, na ktorú Vám pomôžeme nastúpiť.
Vedeli ste, že každý druhý Slovák má problémy s civilizačnými chorobami, ako sú: vysoký krvný tlak, obezita, cievne choroby.